Ma találtuk ezt a lenyűgöző kis történetet és úgy döntöttünk, megosszuk mi is. Íme egy szokatlanul inspiráló trükk!
Nina Mufleh szeretett volna bejutni egy állásinterjúra az AirBnB céghez, mint ahogy hozzá hasonló tehetséges ezrek.Többször és többféle képpen próbálkozott, és már kezdték mások lebeszélni róla, hogy ugyan már, hagyja, mindent megpróbált. De nem. Nem próbált meg mindent.
Ezt még nem.
Már mutatjuk is, mivel:
Általában hogy állnak neki jelentkezi az emberek egy állásra? Hagyományos önéletrajzot készítenek, amit már szerencsére sokan különlegessé tesznek. Az ügyesebbek már előre összeszednek néhány infót is a cégről és beleépítik a CV-jükbe, hogy a saját érdemeikkel együtt kidomborítva megmutassák, miként illeszkednének bele a cégkultúrába. Netán egy videós jelentkezést még páran megkockáztatnak, de ennél tovább általában nem szoktak menni.
Pedig miért ne? Miért ne tetszelegjünk már előre egy szakértői szerepben és úgy mutassuk meg az értékeinket. Ne (csak) magunkat fényezzük, hanem proaktívan kezdjük is el a munkát.
Pont ugyanez van akkor is, ha magunkat szeretnénk értékesíteni. Mutassuk azt, hogy velünk mennyivel jobb lesz a cégnek, mi hogyan tudunk bekapcsolódni a gépezetbe, általunk hogyan lesz sikeresebb a munkamenet, milyen értéket teremtünk.
Nos, akkor lényeg…
Nina San Franciscoba költözött, ahol a cég központja van és beleölt jó pár munkaórát a felkészülésbe: kutatott, elemzett, adatokat nyert ki, következtetéseket vont le és stratégiát állított. Méghozzá a potenciális álomcég jövőbeli marketing stratégiáját, amellyel bemutatta, hogyan törhet be a vágyott Közel-Keleti piacokra az Airbnb. Szuperül összerakta, profi statisztikával alátámasztotta, és mindezt egy klassz vizuális köntösben öltöztette, valamint mindezt egy weboldalba szerkesztette.
Íme néhány kép a jelentkezési anyagából:
Erre két nagykutya manager (CEO és a CMO) is felkapta a fejét a Airbnb-nél, és azonnal behívták egy személyes interjúra. De ennél sokkal több dolgot eredményezett ez a kampánya…mert körített a dolog köré egy felfuttató kampányt.
Tudod mit ért el ezzel a szakmai anyagával? No ezt figyeld!
Bizonyítsd be Te is előre, hogy az a bizonyos pozíció neked való és máris elfoglaltad benne a helyed!
Forrás: http://365letszikra.hu
Megosztás a facebookon
Az etikett, mint titkos csodafegyver?
...avagy...
Hogy légy Eliza Doolittle?
Mint már egy előző bejegyzésben is említettük és még szerintünk, párszor meg fog történni, nagy filmrajongók vagyunk. Egyik a sok kedvenc közül Cukor 1964-es filmje a My Fair Lady. Persze most biztosan azt kérdezitek, mi köze van ennek a címben vázolt témához, vagy egyáltalán az oldal lényegéhez. Mindjárt fény derül erre is, ígérjük. Ám előtte a film rövid leírása:
London, valamikor a XX. század legelején. Eliza Doolittle egy szegény, elhanyagolt, rossz modorú és rémes kiejtéssel beszélő virágáruslány, az egyik színház bejárata előtt árulja virágait. Egy este, az előadás után távozó nézők egyike, Henry Higgins nyelvészprofesszor a rémes kiejtés miatt kisebb szóváltásba kerül Elizával, akit szintén a színházból kijövő, talpig úriember Pickering ezredes véd meg Higgins csipkelődő megjegyzéseitől. Higgins, fogadásból vállalkozik rá, hogy az elképesztően csúnya kiejtéssel beszélő, alsóbb néposztályokhoz tartozó, műveletlen Elizából hat hónap alatt tökéletes angolsággal beszélő hölgyet farag, aki ezek után bármilyen úri társaságban megállja a helyét…. Elkezdődik az etikett és nyelvészeti képzés.
A film csattanója, hogy valóban sikerül elérni a kitűzött célt. Gondoljatok csak bele, mennyit jelentett akkoriban a viselkedéskultúra. Elárulunk egy nagy titkot: Ti, kik számtalan munkameghallgatásokra jártok, ezek után hihetetlen titkos fegyverrel fogtok rendelkezni, ha megfogadjátok tanácsainkat!
Ha hiszitek, ha nem, a viselkedéskultúrának, azaz az etikettnek ma is nagy a jelentősége, csak ezt kevesen tudatosítják. Gondoljatok csak bele, hogy az emberek több mint 70 százaléka nem tudja, ki ad először kezet, ki kit köszönt először, a hölgyek a partner jobb vagy bal felén mennek, vagy egy igazán banális, a hölgy mely szituációban lép be először a helyiségbe és melyikben nem. Itt kiemelném azt a tévhitet, hogy az étteremben, mindig a férfinak kell először bemenni egy babona miatt, mely a cowboy korszakból ered.
Képzeljük csak el, mennyivel megnő az önbizalmunk, ha minden hasonló helyzetet tökéletesen, odafigyelően tudunk kezelni. A munkameghallgatásokon nagyobb szimpátiát váltunk ki már az első benyomásnál, ha mindjárt jól indítjuk az üdvözlési „mizériát”.
Nem kell félni, ez mind tanulható, elsajátítható, akár az általunk felkínált kurzusaink egyikén! :)
Megosztás a facebookonMi kell hozzá? Papírra, ceruzára lesz szükséged, csendes szobára és nyugalomra szintén. Fontos, hogy az adott kérdésekre érkező válaszokon ne gondokozz sokáig, írd le nyugodtan azokat a hangulatokat, képeket, színeket, szavakat, amelyek elsőre az eszedbe jutnak. Ne félj, rossz válasz nincs.
1. feladat
Írd le egymás alá azt a három állatot, amelyik a legkedvesebb neked. Figyelem, a sorrend fontos! Első helyre azt az állatot írd, amelyiket a legjobban szereted, és így tovább.
2. feladat
Írd le, mi jut eszedbe az erdőről. Írhatsz csak szavakat felsorolásszerűen, de kerek mondatokat is. Ahogy jólesik.
Elemzés
1.A három kedvenc állatod
Az első állat, amit megneveztél, azt mutatja, milyennek látnak téged a többiek, persze természetesen a te tudattalan megítélésed szerint. Pontosabban: úgy gondolod, hogy amilyen tulajdonságokkal rendelkezik az általad elsőként megnevezett állat, olyan tulajdonságokat látnak benned az ismerőseid.
Ha például elsőnek az oroszlánt írtad, akkor szerinted téged bátornak, erősnek, félelmetesnek, előkelőnek, királyinak, elegánsnak látnak. Ha viszont a nyulat írtad elsőnek, akkor az az érzésed, hogy a nyúl jellemzőivel illetnek téged, vagyis gyávának, fürgének, ugribugrinak tartanak.
Fontos az elemzésben, hogy te mit gondolsz arról az állatról, amit megneveztél. Ha például a nyulat írtad, de a nyúlról eszedbe se jut a gyávaság, csak a pihepuhaság, a kedvesség, akkor ezeket a tulajdonságokat vedd figyelembe.
Ha a választott állat tulajdonságaival nem vagy megelégedve, (mert például az oroszlán ereje, fölénye taszít téged, és nem elkápráztat), akkor úgy véled, a környezeted nem olyannak lát, amilyennek szeretnéd. A második állat a sorodban azt mutatja, milyen vagy valójában. (A saját tudattalanod megítélése szerint!) Ha például ide a sast írtad, akkor te a sas tulajdonságaival jellemzed magad.
Érdemes megfigyelni, hogy az első két állat miben hasonlít, és miben különbözik egymástól, hiszen az megmutatja, hogy a saját magad-, illetve a környezeted által rólad kialakított kép mennyire van összhangban. Ha ez az összhang hiányzik, az önértékelési problémákra utal.
Izgalmas belegondolni, milyen érzelmeket kelt benned a második állat gondolata. Szeretetreméltó, mint egy kutya? Vérengző, mint a tigris? Félelmetes, mint az orrszarvú? Utálatos, mint a hiéna? Szabad, mint a pillangó? Ugyanezek az érzelmek jelennek meg benned, amikor önmagadról gondolkodsz. Ha az állatod nem eléggé szeretetre méltó, akkor nagy feladat előtt állsz. Meg kell szerettetned magad önmagaddal. Ha másképp nem megy, hát szakember segítségét kell kérned.
A harmadik állat azt jelzi, milyen szeretnél lenni. Ha a második és harmadik állatot összehasonlítod, és jellegükben, tulajdonságaikban nagyjából egyeznek, akkor az azt mutatja, hogy összességében elégedett vagy magaddal. Ha viszont merőben ellentétei egymásnak, akkor el kell gondolkozni azon, miért nem vállalod fel azt a szerepet, amiben jól érzed magad.
Ha például a második állat egy oroszlán, a harmadik pedig egy cinke, akkor sürgősen szabadulj meg a vezetői beosztásodtól, és keress magadnak egy sokkal szabadabb, kötetlenebb munkát, amiben kedves és kicsi lehetsz, és szabadon röpködhetsz. Ha a második állatod kisegér, a harmadik viszont párduc, akkor olyan élethelyzetre vágysz, amiben megmutathatod fenséges erődet, de ez e pillanatban nem így van, mert elnyomottnak, megalázottnak, picinek érzed magad.
2. Milyennek látod az erdőt?
Az erdő a családod szimbóluma. A család a legfontosabb bázisunk, ahol harmóniában, szeretetben, nyugalomban lehetünk. Onnan valók a gyökereink, onnan táplálkozunk energiával. Ezért nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban állunk vele. Ha a te erdőd összességében félelmetes, sötét, ijesztő, akkor abból nagyon szomorú következtetéseket lehet levonni a családodra nézve.
Figyeld meg, volt-e út a sötét rengetegben. Ha igen, az azt jelenti, hogy látsz lehetőséget arra, hogy kijuss ebből a helyzetből. (Ha nincs út, meg kell keresned. Mindig, mindenből van kiút.) Ha sötét, ijesztő erdőt látsz, de aztán derengő napfényt észlelsz, és a fákon keresztül ki lehet látni egy gyönyörű tisztásra, az jelentheti a rossz emlékekkel teli gyerekkort, amiből eljutottál egy mostani szerető, derűs családba (férj, gyerekek, stb.)
Ha az erdődbe besüt a nap, az a derű, az optimizmus, az erő jelképe. Ha egy csermely, vagy patak is csordogál benne, mindenképpen jelen van a szeretet. Érdemes megnézni, milyen évszak uralkodik az erdődben. A legpozitívabb nyilván a tavasz vagy a nyár, de ha kellemes, romantikus érzelmek kísérik, a másik két évszakból sem lehet negatív dolgokra következtetni.
3. Milyennek látod a tengert?
A tenger, a víz a szeretet szimbóluma. A tengered képzetéből arra következtethetsz, milyen kapcsolatban állsz a szeretet érzésével. Ha számodra a tenger félelmetes, haragos, akkor valószínűleg hiányzik az életedből a szeretet-kapcsolat. Ha viszont ringató, gyönyörű, végtelen, akkor a te szívedben jelen van a szeretet végtelensége, gyönyörűsége. Őrizd is meg.
4. Melyik a te forró italod?
A forró ital a szexhez való hozzáállásodat szimbolizálja. Ha a te italod például a forró csoki, és a jellemzésedben azt írtad, hogy mert édes, izgalmas illatú, bódító, felmelegítő, akkor ugyanezekkel jellemzi a tudattalanod a szexet. Minél különlegesebb italt választottál, annál inkább törekszel a nem hétköznapi helyzetekre. Ha az italod rossz ízű, esetleg mérgező, akkor ott valami szexuális trauma állhat a háttérben.
5. Mi jutott eszedbe a fehér falról?
Ez talán a legizgalmasabb szimbólum. A fehér fal ugyanis a tudattalanunkban a halált szimbolizálja. Az emberek általában passzolják ezt a kérdést, (pszichológiai szakszóval kifejezve hárítják), mert még a tudattalanuk sem akar, mer a halál tényével szembe nézni.
Ha a fehér faladat átfestetted más színűre, vagy letakartad egy képpel, vagy faliszőnyeget akasztottál rá, akkor te is azok közé tartozol, akik félnek a halál gondolatától, épp ezért hárítják a kérdést. Ha a fehér fal számodra riasztó, akkor a halál is riaszt téged.
Ha a fehér fal képzete kíváncsiságot, békességet, szeretetet indított el benned, akkor spirituális alkat vagy, aki elfogadja, a helyén kezeli a halál tényét. Azok, akik akár tudatosan, akártudattalanul az öngyilkosság lehetőségét fontolgatják, gyakran érzik úgy, hogy szeretnének a fal mögé kerülni, vagy átjutni a túloldalára. Ilyen esetben szakember segítsége szükséges.
Akinek meghalt egy közeli hozzátartozója, erre a kérdésre gyakran látja azt, hogy az illető a fal mögött van, és szeretettel hívogatja, várja őt. Ilyenkor érdemes lenne gyászmunkát tartani, vagyis végleg feldolgozni, lezárni az elveszített hozzátartozó halála okozta fájdalmat, akár pszichológus segítségét kérve.
Forrás: http://www.astronet.hu
Mennyire stresszelt az életem?
Ez az önértékelő teszt azokat a fizikai és lelki tüneteket fedi fel, melyek azt mutatják meg, hogyan viszonyul Ön a naponta jelentkező stressz-hatásokhoz. Mik az erősségei és mik a gyengéi? Hogyan aknázhatja ki legjobban a rendelkezésére álló személyes erőforrásokat a stressz hatékonyabb kezelésére?
Feladat: Először gondoljon arra, hogy érzi magát ebben a hónapban! Ezután értékeljen minden kijelentést az alábbi skála alapján! Ha a válasza „majdnem mindig”, az állítás mellé 10-et írjon, a „néha” válaszra 5 pontot, a „szinte soha” válaszra pedig nulla pontot adjon!
Szinte soha Néha Majdnem mindig
………………………………………………………………………
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1.Gyakran érzem feszültnek vagy túlterheltnek magam.
2. Gyakran szomorúnak, reménytelennek és lehangoltnak érzem magam.
3. Gyakran érzek bűntudatot és alkalmatlanságot arra, hogy az élet kihívásainak megfeleljek.
4. Nehezen alszom el (altatók nélkül), és nem érzem magam kipihentnek, amikor felébredek.
5. Képtelen vagyok nyugodtan ülni, ezért állandóan körbejárok vagy játszok valamilyen tárggyal.
6. Nagyon idegesít az, hogy attól félek, elveszítem az önuralmamat.
7. Ha egy nehéz, személyes problémát próbálok megoldani, szinte állandóan emiatt aggódom.
8. Úgy érzem, szinte semmit sem tudok teljes mértékben élvezni.
9. Úgy érzem, teljesen lehetetlen helyzetben vagyok, melyből nem tudok kilépni.
10. Nincs elég energiám ahhoz, hogy megfeleljek minden feladatomnak.
Összesítés: Most pedig értékelje ki a pontjait!
50 vagy annál több pont azt jelzi, hogy Önnek lépéseket kell tennie védekező technikájának fejlesztése érdekében, hogy csökkenjen a stressz-szintje az életében.
Ezután karikázza be a legmagasabb pontszámú tünetet/tüneteket! Legyen az a feszültség vagy a depresszió, a harag vagy az aggodalom vagy bármi más, határozza el, hogy elsődleges célja az lesz, hogy felfedezze ennek a speciális problémának az ellenszerét!
Nagyon fontos, hogy felosszuk a stressz nagy, általános problémáját speciális, könnyebben kezelhető problémakörökre! A stressz-kezelés alapelvei képessé fogják tenni Önt arra, hogy saját kezelési stratégiát alakítson ki élete stresszoraival, stresszt okozó helyzeteivel szemben.
Forrás: http://www.nyitottszemmel.hu
Megosztás a facebookonA Fa-rajz teszteket egyszerűségük és hatékonyságuk miatt nemcsak a pszichológusok, hanem a grafológusok is előszeretettel alkalmazzák, sőt egyszerű változatát az óvónők is ismerik.
A rajzolás már önmagában is megnyugtató, szórakoztató tevékenység, emellett pedig az egészséges ember önismeretét is szolgálják, hiszen nagyon sok mindent elárulnak a személyiségről.
Mindössze annyit kell tenned, hogy előveszel egy A/4-es lapot, ceruzát, és rajzolsz egy fát!
Rajzolni mindenki tud – még te is! Nem kell Picassónak lenned ahhoz, hogy egy fát rajzolj – a legsablonosabb fa is megteszi. Fontos, hogy tudd nincs jó vagy rossz rajz, és hogy most nem a kézügyességedre vagyunk kíváncsiak, hanem a lelked üzenetére. Ez a teszt ugyanis az úgynevezett projektív, azaz kivetítő módszeren alapul, ami azt jelenti, hogy miközben rajzolsz, a papíron a tudatalattid üzenetei jelennek meg.
Fontos! Természetesen ez a teszt ebben a formában, és a megoldásaival korántsem szolgál teljes körű analízisként, így nem szabad belőle messzemenő következtetéseket levonni!
Elkészült a „remekmű”?
A fa nagyon gazdag szimbolikus értelemmel bír: az élet, a fejlődés, a vitalitás és az ember jelképe. A fa éppúgy, mint az ember, áll, növekszik, virágzik, termést hoz, öregszik és meghal.
A fában ugyanúgy megvan a hármas tagozódás, mint az emberben: vagyis
Nézd meg, hogy megvan-e mindene a fádnak, és hangsúlyos-e valamelyik szerkezeti elem?
Ha túl nagy a korona a fa többi részéhez képest, akkor hajlamos vagy túl sokat rágódni egyes kérdéseken, és döntéseidben inkább a racionális megfontolások vezérelnek. Kérdezd meg magadtól időnként önmagadtól: „mi az, amire igazán vágyom?” Ha aránytalanul pici a korona, akkor nem használod ki a szellemi képességeidet, a fantáziádat.
A valóságban a fa gyökereit látjuk a legkevésbé, de ettől a rajzon még megjelenhetnek. Az arányos gyökérzet egészséges ösztönéletet jelez, míg a nagy gyökérzet arra utal, hogy túlzottan is ösztönösen, indulatból kezeled a dolgokat, esetleg túl sokat mutatsz meg magadból. Érdemes lenne tízig elszámolni, mielőtt cselekszel. Ha nincs gyökér és/vagy talajvonalat is húztál, akkor kontrollálod a saját ösztönkésztetéseidet, és mások elvárásainak szeretnél megfelelni.
A törzs jelzi, hogyan használod erőidet, és hogyan jelensz meg a környezeted előtt mennyire tudsz egyensúlyt teremteni az ösztöneid és a racionalitásod között. A vékony törzs érzelmi sérülékenységre, labilitásra utal, ezért mindenképpen erősítened kell az önbizalmadat. A vastag törzs esetén nagyobb az érzelmi stabilitás, de vajon képes vagy engedni a saját álláspontodból?
Mekkora fát rajzoltál?
Betölti az egész lapot, vagy csak szerényen kuporog az egyik sarokban? A fa mérete egyenesen arányos az önbizalom nagyságával.
Minél kisebb a fád, annál inkább úgy érzed, hogy túl kicsi és jelentéktelen vagy a világhoz képest, elnyomottnak és magányosnak érzed magad. Fontos, hogy tudd, mindenkiben van valami szép, jó és értékes – benned is, csak találd meg. Kérlek, ülj le egy darab papírral, és írd össze, hogy milyen sikereket értél el eddig az életedben, mire vagy büszke. Nem kell nagy dolgokra gondolni! Pl: Te csinálod a legfinomabb meggyes pitét? Írd le – ez már egy. Tovább! Szép, selymes, dús a hajad? Végy számba minden pici és talán jelentéktelennek tűnő dolgot, amiért szeretheted magad!
Ha viszont szinte lelóg a fád a papírról, akkor sem ártana önvizsgálatot tartanod, és visszavenni a fiatalos lendületből.
Hova helyezted el a fát a papíron?
Általában nagyon ritka, hogy valamelyik sarokban álljon a fa, ezért a legjobb, ha négybe hajtod a lapot, és a hajtásvonalak mentén könnyebben be tudod határolni, hogy javarészt hol helyezkedik el.
Ha inkább fent és balra tolódott a fa, akkor óvatos, gátlásos személyiség vagy, aki inkább megfigyelője, mint aktív résztvevője az élet eseményeinek. Nehezebben barátkozol, inkább befelé fordulsz, értékeled a művészeteket. Gyakran a múltba kalandozol.
Ha a fád inkább baloldalt lent helyezkedik el, akkor gyűjtögető, megtartó személyiség vagy. Nehezen válsz meg a dolgoktól – legyen az tárgy, kapcsolat, vagy lelki sérelem. A problémák és konfliktusok esetén hajlamos vagy gyerekesen viselkedni, vélhetőleg sok gyermekkori sebet még nem tudtál feldolgozni. Nézz szembe ezekkel, és engedd el, hogy továbbléphess. ha szükséges, kérd szakember segítségét.
Ha a lap jobb alsó területét preferáltad, akkor komoly, de önfejű ember vagy, hadakozol az újítás a változás ellen, közben elégedetlen vagy önmagaddal. Érdemes lenne tisztázni magadban a céljaidat, és erősítened az önérvényesítő képességedet.
Ha inkább jobbra fent áll a fád, akkor inkább a külvilág és a jövő felé fordulsz, mintsem a múlton rágódnál. Az eseményekben aktívan részt veszel, sok barátod van. Erős önérvényesítő képességgel bíró, dinamikus, lázadó, esetleg agresszióra hajlamos ember vagy.
Ha megközelítőleg a lap közepére rajzoltad a fát, akkor az erős jelenben élést, tudatosságot jelez. A gyakorlat és a realitás kerül előtérbe, mindenben igyekszel megtalálni az arany középutat.
Milyen típusú fát rajzoltál?
Lombtalan fa, csupasz ágak – ez a környezettel szembeni kiszolgáltatottságot jelzi, különösen, ha a fád élettelen is, akkor az rossz hangulatra, hitet vesztett, pesszimista gondolkodásra utal, úgy érzed a körülmények áldozata vagy. Ha viszont az ágak élettel telik, csak nincs rajtuk levél, akkor már jobb a helyzet: jelenleg élvezed az egyedüllétet, most nincs szükséged társaságra. Ezek azok az időszakok, amikor az ember magába tekint, lelki nagytakarítást végez, rendbe teszi a dolgait, helyet csinál az újnak.
A lombos fa belső harmóniáról, optimista életszemléletről, önbizalomról és a világ felé való nyitottságról tanúskodik. Ha a leveleket külön-külön megrajzoltad, akkor aprólékos, precíz ember vagy.
A gyümölcsökkel ábrázolt fa kreativitásra és fantáziára utalnak, és jelzik, hogy fontos számodra a külső visszajelzés, a dicséret. Ha fészket, madarat is rajzoltál, akkor szeretnél anya lenni, vagy ha már az vagy, akkor a gyermekeddel való szoros érzelmi kapcsolatra utal.
Fűzfa: Hajlamos lehetsz a depresszióra, intenzív belső életet élsz, de érzelmileg nehezen lehet megközelíteni, mivel egy falat képeztél magad köré, hogy védd és lerázd magadról a múlt kellemetlen emlékeit. Fontosak számodra a belső megnyilatkozások, megvilágosodások, érdekel az okkultizmus, a spiritualitás.
Pálmafa: könnyen összekevered az érzelmi és a szellemi reakciókat. Önmagadat nyitottnak tartod az újdonságokra, ám újszerű helyzetekben védekezővé válsz. Hasonlóan a fűzfa-rajzolókhoz, számodra is fontos a felülről kapott inspiráció, de te aktívan keresed is ezeket, és teszel azért, hogy elérd a célodat.
Fenyőfa: Ambiciózus, de megfontolatlan haladó ember vagy. Látszólag nyílt vagy, de nagy ellenállóerővel rendelkezel, és esetenként túl kemény és szúrós lehetsz, így nehéz megközelíteni. A barátságot nagyra értékeled, megbízható, hűséges társ vagy, amíg integritásod tiszteletben tartják.
Jegenyefa:Hatalmas érzelmek dúlnak benned, kifelé hűvös józanság jellemez. Mindig valamilyen magas, nehezen elérhető cél elérésére törekszel. Társat és barátot szellemi vonzalom, érdeklődés alapján választasz.
Forrás: http://www.azirastukreben.hu
Megosztás a facebookonÖNISMERETI TESZT:
Ítélje meg, illenek-e önre az 1-10. állítások! Az alábbiak szerint válaszoljon:
A. Nem jellemző rám.
B. Csak részben illik rám.
C. Igen, teljes mértékben vonatkozik rám.
1. Mindenben, amit csinálok, találok valami érdekeset.
2. Élvezem a munkámat.
3. Fontosnak tartom a munkámat, tanulmányaimat vagy más feladataimat az életben.
4. Vannak hobbijaim, és sok minden más is érdekel a munkámon, szakterületemen kívül.
5. Ritkán vagy szinte soha nem érzem unalmasnak, bosszantónak vagy fárasztónak a mindennapi feladataimat.
6. Amikor felkelek reggel, örömmel nézek elébe, mit hoz a nap.
7. Ha végigtekintek az életemen, azt szeretném, hogy még többre jussak a szakmámban és a magánéletemben.
8. Ha választhatnék, újra ugyanazt csinálnám az életben, amit most.
9. Úgy érzem, céltudatosan élek.
10. Felfedezem az örömöt a leghétköznapibb feladatok elvégzésében is.
Jelölje meg, melyik állítás igaz önre:
11. Amikor nem sikerül egy tervemet valóra váltani:
A.- elkeseredem;
B.- elbizonytalanodom, hogy készítsek-e helyette újat;
C.- ösztönöz arra, hogy jobbat, reálisabbat készítsek.
12. Ha nem megfelelően hajtottam végre egy feladatot, az rendszerint azért volt, mert:
A.- nehéznek találtam, és megriadtam tőle;
B.- keményebben kellett volna dolgoznom érte;
C.- bár kitartóan dolgoztam érte, egyes készségeim biztosan hiányoztak hozzá. Legközelebb igyekszem azokat kifejleszteni magamban.
13. Amikor kudarcot vallok a munkámban vagy a magánéletben:
A. - elcsüggedek;
B.- elgondolkodom rajta, vajon mit csináltam rosszul;
C.- motiválva érzem magam, hogy máskor körültekintőbb legyek.
14. Amennyiben túlságosan nehéznek ítélem meg egy feladatomat:
A.- meg sem próbálkozom a megoldással;
B.- nem fokozom maximálisan az erőfeszítéseimet, de nem is adom f el könnyen a dolgot;
C.- tudom, ha teljes erőbedobással, kitartóan dolgozom rajta, sikerrel járok.
15. A csalódást, kellemetlen élményt úgy tekintem, mint:
A.- ambícióim gátját;
B.- ami hátráltat további életemben;
C.- elkerülendő érzelmet, leküzdendő akadályt a jövőben.
16. Ha a lejárt munkaszerződésemet a munkáltatóm nem hosszabbítja meg, létszámcsökkentésre hivatkozva:
A.- bosszant, hogy másik munka után kell néznem;
B.- lehetőségnek tekintem azt a változtatásra;
C.- izgatott leszek, hogy egy új, érdekesebb munkát találhatok másutt.
Az alábbi részben aszerint döntsön, mit tenne Ön hasonló helyzetben:
17. A főnöke váratlanul behívja az irodájába, és közli önnel, hogy nincs megelégedve a munkájával – annak alapján, hogy a munkatársai panaszkodtak önre. Ugyanakkor ön úgy érzi, képességeihez mérten a legtöbbet nyújtotta, teljes erőbedobással dolgozott. Milyen reakciót vált ki mindez önben?
A.- Fontolóra veszi, hogy otthagyja a munkahelyét, majd meggondolja, mert hátha nem talál másikat.
B.- Nem tudja, még mit csinálhatna jobban, hiszen eddig is a maximumot nyújtotta.
C.- Haragszik ugyan a munkatársaira, amiért beárulták, de figyelembe veszi az észrevételeiket, és szívósan igyekszik mégis javítani a munkáján.
18. Péntek délután van, és még mindig a munkahelyén tartózkodik, noha baráti társaságot hívott meg vacsorára az otthonába. Váratlanul azonban – a felgyülemlett munkája miatt – tovább kell maradnia az irodában. Így alig marad ideje a készülődésre… Hogyan méri fel ezt a helyzetet?
A. Idegrohamot kap, és közben arra gondol, miért is szervezett vendégséget péntek estére.
B. Ideges lesz, de nem hagyja, hogy eluralkodjék önön a pánik.
C. Próbára teszi magát, milyen gyorsan tud elkészülni a munkájával és a vacsorával.
19. Átszervezés folyik a munkahelyén, és ön egy ismeretlen, másik osztályra kerül. Hogyan tekint erre a változásra?
A. Kizökken a nyugalmából, és nem biztos benne, hogy meg tud felelni az új követelményeknek.
B. Semleges marad, rutinszerű változásként fogja fel a dolgot.
C. Nem bánja, mert történik végre valami az életében. Ugyanakkor felvillanyozódik az alkalomtól, hogy új ismeretekre tehet szert.
20. A nyári szabadságolások idején helyettesítenie kell közvetlen felettesét. Hogyan fogja fel a dolgot?
A. Meglehetősen ideges miatta.
B. Ugyanolyan feladatnak tartja, mint a többit.
C. Remekül, mert kihívásnak tekinti, és alig várja, hogy megkezdhesse a helyettesítést.
EREDMÉNY
Ha az „A” válaszai vannak többségben:
Önnek nem kenyere a kitartás, és valószínűleg negatívan reagál az azt igénylő feladatokra, helyzetekre. Emiatt erősen kitett a stressznek, kevés az önbizalma, és szellemi állóképessége is gyenge. Túlzottan nagy és teljesíthetetlen követelményeket lát mindenben, ami új az ön számára. Pedig intellektuálisan bizonyára többre hivatott. Váltson át pozitív gondolkodásmódra, legyen ambiciózusabb és főként állhatatosabb mindenben.
Ha a „B” válaszai vannak többségben:
Ön mutat némi elszántságot és kitartást, de nem eleget. Attól függően, élete milyen időszakát éli, egyszer állhatatos, másszor feladja a harcot. Képes a dolgokat pozitív oldalukról megközelíteni, és a stresszt könnyedén venni, de nem minden esetben. Ha dolgozik rajta, hogy ne riadjon vissza a kihívásoktól, és kitartóbb legyen, meglesz az eredménye. Tanácsos növelnie önbizalmát, céltudatosságát és az új iránti fogékonyságát.
Ha a „C” válaszai vannak többségben:
Mentális képességei alapján ön állhatatos, érdeklődő, ambiciózus alkat, életszemlélete döntően pozitív. Minduntalan új célokat tűz ki maga elé, melyek megvalósításán szívósan dolgozik. Motivációi szerteágazóak, ami miatt folyton javítani akar a teljesítményén – és képes is rá. Megvan a kellő önbizalma, de ösztönzi mások kritikája is. Valószínűleg nem ismer legyőzhetetlen akadályokat, kedveli a kihívásokat. Úgy véljük, haladjon tovább ezen az úton.
Forrás: Galenus / www.patikamagazin.hu
Megosztás a facebookon