Motivációs levél - Tényleg szükséges?

Motivációs levél - Tényleg szükséges? 

A motivációs levél, bár nem is gondolnánk, sokszor fontosabb és döntőképesebb, mint maga az önéletrajzunk. Néhány esetben kéri a munkaadó, valamikor viszont mégsem. Sok esetben viszont a pályázók közül csak ezzel tudja kiválasztani, kit érdemes állásinterjúra hívni. Mivel a motivációs levél az önéletrajzunk bővebb változata, személyiségünk egy része is. 

Ebben kéri munkaadónk ugyanis azokat a plusz információkat, miért is válasszon bennünket az önéletrajzunkban feltüntetett információkon kívül. 

Abban az esetben, ha nem egy konkrét, kiválasztott pozícióra küldjük levelünket, hanem több helyre, több pozícióra, érdemesebb és tanácsosabb odafigyelni a következőre: Minden egyes alkalommal, ha egy adott állásra, pozícióra jelentkezünk, igyekezzünk motivációs levelünket is pozícióra szabottan, az állásnak megfelelően megírni! Sose küldjük ugyanazt a levelet mindenhová! Mivel egy jó motivációs levél, amellett, hogy tartalmazza az alapvető adatokat, információkat rólunk, akkor a legmegfelelőbb, ha magára a pályázott állásra is koncentrál. Fontos ilyenkor ismertetni leendő munkaadónkkal a pozíció iránti érdeklődésünket, elszántságunkat, tudásunkat és személyes előnyeinket, erősségeinket kihangsúlyozva. Igyekezzünk "meggyőzni", hogy mi vagyunk a legalkalmasabbak a feladatra! ;)

Megvannak az alap információk. Mégsem sikerült tökéletesen megírni a motivációs levelet? Valami hiányzik? Mi megírjuk Ön helyett!  

További információkért és segítségért várjuk szíves jelentkezésüket! 

 

Amit egy kommunikációs tréningről tudni kell

Amit egy kommunikációs tréningről tudni kell

 

 

 

Van, aki alapból rendelkezik a megfelelő kommunikációs képességgel. Ezáltal könnyedén és gyorsan érvényesíteni tudja álláspontját, eléri céljait. És van, akinek ez sajnos nem igazán megy, nem tudja határozottan, érvekkel, higgadtan kifejezni gondolatait. Így nem minden esetben sikerül elérni céljait sem! De ezzel természetesen nincs is gond! Hiszen nem születtünk mindannyian egyformáknak! ;) 

Van, aki önmagától sikeres a kommunikációban, van rá érzéke és van, akinek mindezeket tanulnia szükséges. De ekkor se csüggedjünk, hiszen megfelelő tréningekkel, gyakorlatokkal és tanulni akarással mi is lehetünk sikeresek! 

Biztosan volt már rá példa, hogy nem tudtuk, mi is az oka, ha olykor mégsem sikerül valamit megbeszélnünk valakivel, esetleg nem jeleznek vissza egy állásinterjú után, vagy egy leendő ügyfél meggondolja magát a megbeszélés után. Lehet, hogy épp csak a megfelelő kommunikáción múlt volna némelyik? Igen! Lehet, hogy csak azt érezték, nem vagyunk eléggé elszántak, határozottak, nem jutott eszünkbe érvelni, megvédeni álláspontunkat, céljainkat! 

Egy-egy ilyen tréning alig vesz igénybe néhány órát/napot mégis rengeteget segíthet, hogy ezeket a későbbiekben elkerüljük! De miért is lesz személyiségünk gazdagabb és mivel is a tréningek után? Nézzük csak:

- Nagyobb önbizalom

- Álláspontunk sikeresebb megvédése

- Eredményes érvelés

- Határozottabb helyzetkezelés

- Megfelelő konfliktus kezelés

- Nagyobb empátia mások iránt

- Javuló kapcsolatok

- Mélyebb önismeret 

 

Bizony...és mindez még csupán a kezdet! Csupán megtanultunk kommunikálni. És ezáltal majd amikor sikeresebbek, elismertebbek leszünk a magánéletben, illetve munkahelyünkön is, mindjárt rájövünk, hol is rontottuk el mindeddig. Miért is nem jutott eszünkbe hamarabb megtanulni és használni ezt a tudást? 

Ha felkeltettük az Ön érdeklődését és szeretne többet tudni a tréningekről, gyakorlatokról, esetleg munkavállalóit is szeretné tovább képezni és lennének még kérdései, bátran lépjen velünk kapcsolatba! 

Állásinterjúra készül? Segítünk!

Állásinterjúra készül? Segítünk! 

 

Miután elküldtük, illetve személyesen beadtuk jelentkezésünket a kiválasztott állásra, szerencsés esetben ezután sikerült felkeltenünk leendő munkáltatónk érdeklődését, így állásinterjúra lehetünk hivatalosak. Ilyenkor legtöbb esetben az ember nem igazán tudja, mi vár majd rá, feszült és izgul. 

Néhány dologra még azért ilyenkor is tanácsos odafigyelni: 

- Mindig, minden jellegű állásinterjúra érkezéskor figyeljünk oda a megjelenésünkre! Egy rendezett, visszafogott, komoly benyomást keltő külső mindig megnyerő tud lenni. 

- Abban az esetben, ha a tisztelt leendő munkaadónk, interjúztatónk megváratna minket, még ekkor is érdemes arra figyelni, mivel ütjük el az időnket várakozáskor. Tanácsos telefonunkat még érkezéskor lenémítani/kikapcsolni. Ne ezzel zavarjuk meg mások munkáját. Illendőbb és tisztelet sugárzóbb, ha állva várakozunk. Könyvek, újságok helyett pedig igyekezzünk inkább a kihelyezett céges szóróanyagokat elolvasni, ez akár téma is lehet az interjú során és nagyobb esélyekkel indulunk, ha van némi belelátásunk a cég munkájába.

- Ne akarjunk a tények ellenére "képzettebbnek" tűnni, legyünk inkább őszinték. Hiszen később, vagy akár a következő kérdésnél már kiderülhet az igazság, ami azért eléggé kellemetlen tud lenni és a munkáltatónknak sem leszünk szimpatikusabbak. Ha a nyelvekről van szó, de már folyamatban van a tanulás, inkább mondjuk ezt. Tudassuk, hogy ugyan még nem tartunk az elvárt szinten a tanulásban, de már elkezdtük. Pláne, ha az eddigi munkánk során erre nem igazán volt szükség. 

- És végül, de szinte a legfontosabb! Érkezzünk időben! Mivel már az interjú egésze alatt is azon fogunk igyekezni, hogy a lehető legjobb benyomást keltsünk és mi legyünk a legalkalmasabbak a kiszemelt munkára, nem lenne túl kellemes, ha épp emiatt buknánk el, ugye? 

Mindezek mellett persze akad még számos kis hasznos trükk, gyakorlati segítség és jó tanács. Igyekeztünk a legalapvetőbb tanácsokat leírni. Hiszen az ilyen felkészítések akár órákba is telhetnek az ezzel foglalkozó tanfolyamokon. 

Mire figyelj, ha állást keresel?

Napjainkban szinte már egyre több munkavállalóval előfordul, hogy sajnos bizonyos okok miatt meg kell válnia munkahelyétől. A gyakorlottabb álláskeresők ilyenkor már nagyon jól tudják, mi a teendőjük, mire kell jobban odafigyelni, miután elkezdtek új állások után kutakodni. Viszont sokan vannak, akik ebben a helyzetben tanácstalanok maradnak.

 

De nézzük is, mire tanácsos ilyenkor a legjobban odafigyelni:

- Ha még dolgozunk, de már elkezdtünk keresgélni valamilyen oknál fogva, akkor ezt a helyzetet még kezeljük diszkréten. Hiszen amíg nem találtunk másik helyet, nem tanácsos szétkürtölni, mire is készülünk. Mivel előfordulhat, hogy ha ezt jelenlegi főnökünk, illetve kollégáink megtudják, máris veszélybe kerülhet meglévő állásunk.

- Önéletrajz íráskor figyeljünk oda a részletekre is. Legyen könnyen áttekinthető, világosan megfogalmazott és az előző munkahelyek, pozíciók pedig legyenek pontosak és érthetőek, mivel jövőbeni munkáltatónkat igenis érdekelni fogja majd minden apró részlet. 

- Ne feledkezzünk meg a motivációs levelekről, referenciákról sem!

- Hasznos lehet, ha vannak kapcsolataink, ahonnan információkhoz juthatunk leendő állásunkról. De! Túlságosan erre hagyatkozni és kihasználni, valamint ezzel megkerülni a felvételi eljárásokat sem túl célszerű, hiszen ez akár rosszul is elsülhet.

- A legmeggyőzőbb módja az állásra való jelentkezésnek, ha ezt személyesen tesszük. Persze, ha van rá lehetőségünk. Ilyenkor viszont próbáljunk odafigyelni az előre elkészített és kitöltött papírok mellett megjelenésünkre és akár viselkedésünkre is.

 

(Természetesen, ha mindezek után akadnak még kétségek, kérdések (akár az önéletrajz elkészítésben, motivációs levél megírásában) és bizonytalanságok, hogy hogyan is legyünk a legjobbak sorstársaink mellett, erre már vannak felkészítő gyorstalpaló kurzusaink sok-sok tanáccsal, hasznos trükkökkel!) 

A munkanélküliség időszakának túlélése

 

 

A munkanélküliség időszakának túlélése

Mivel a meglévő és megszokott munkahelyünkön a munkánk egy idő után szinte életünk, majd személyiségünk része is lesz (hiszen sokszor előfordul, hogy a munkával töltött idő és az azzal járó szerepviselkedés később akár az életformánk is lesz), így állásunk elvesztése akár lelki problémákhoz is vezethet. Minden ember más és más, senki sem egyforma, mégis mindenkit egyformán megvisel állása elvesztése. Ezután persze változó mindenki számára, hogyan reagál a helyzetre, hogyan próbálja átvészelni.

Annak érdekében, hogy a lehető legminimálisabbra tudjuk csökkenteni a helyzettel járó kétségbeesést és szorongást, érdemes néhány tanácsunkat megfogadni. Íme néhány hasznos tipp:

Tartsuk meg napi rutinjainkat, amelyek a munkavégzéssel jártak!

A szorongás és esetleges depresszió elkerülése érdekében még az álláskeresés időszakában is érdemes megtartani a megszokott napi rutinokat, tevékenységeket. Keljünk időben, ne hagyjunk egyetlen napot sem “feleslegesen” elvesztegetni. Mozduljunk ki, legyünk aktívak, használjuk ki a napot! Az álláskeresésre fordított időt is igyekezzünk abban az időszakban végezni, ami beleesik egy átlagos munkaidőbe. A hétvégéket pedig hagyjuk meg a regenerálódásnak, pihenésnek jutalmul a hétköznapok folyamán végzett kutakodásokért, munkakeresésekért és egyéb tevékenységekért.

Végezzünk karitatív munkákat!

Ebben az időszakban fontos, hogy ne süllyedjünk teljes önsajnálatba. Ennek az egyik legjobb módja, ha másokra is odafigyelünk, segítjük a rászorultakat. Az önkénteskedés, karitatív célokkal foglalkozó csoportok felkutatása és segítése, valamint az ezutáni pozitív visszajelzések új látásmódot, új életcélokat is adhatnak. Az önzetlen segítségnyújtás, adományozás, gyűjtések segítése segít nekünk is, hogy újra hasznosnak és a társadalom számára nélkülözhetetlen tagjának érezhessük magunkat. Javít közérzetünkön és önbecsülésünkön. Mindezek mellett pedig akár új kapcsolatokra is szert tehetünk, esetleg állandó munkát találhatunk.

Tervezzünk előre!

Hogy ne érezzük “haszontalannak” az otthon töltött időszakot, tűzzünk ki minden napra elvégzendő feladatokat, célokat. Határozzunk meg a munkakeresésre szánt időből is célokat, pl. szabjuk meg, hogy egy napon hány állásajánlatot kutatunk fel és mennyi önéletrajzot küldünk el. Így a nap végére kissé nyugodtabban, elégedettebben dőlhetünk hátra és pihenhetünk.

Keressünk munkanélküliekkel foglalkozó csoportokat!

Már szinte minden közösségi oldalon találni olyan csoportokat és oldalakat ebben a témában, ahol rengeteg információt, tanácsot be lehet gyűjteni. Vagy akár hasznos tippeket, olyan információkat leendő állásokról, amelyeket szinte még meg sem hirdettek, mivel először információs úton próbálják azt meg betöltetni hirdetés helyett.

Képezzük tovább magunkat!    

A munkakereséssel töltött időszak alatt sokszor találkozunk olyan számunkra megfelelő, vagy csak tetsző állásajánlattal, amelyet sajnos csak azért nem kaphatunk meg, esetleg kevesebb eséllyel pályázhatunk rá, mert nincs elég képzettségünk. Ezek persze nem minden esetben jelentik azt, hogy komolyabb, több éves továbbtanulásra lenne szükség. Néha épp elég lenne egy picivel többet tudni, így elég lenne egy gyors továbbképző tanfolyam is, illetve valamilyen nyelvtanulás. Még abban az esetben is, ha a munkanélküliség alatt úgy döntünk, indítunk egy saját vállalkozást, vagy a már meglévő, de nem jól működőt szeretnénk feléleszteni, akkor is sokat segítene egy megfelelő tanácsadás az üzlettel kapcsolatban néhány órás/napos gyorstalpaló kurzusokkal.

 

 

 

KÉPEZD MAGAD OKOSAN ÉS GYORSAN!

 

A tudás a műveltség egy meghatározott területén szerzett sokirányú tájékozottságot jelent, amely szervesen magában foglalja az újabb és újabb információk szerzésének képességét és az ismeretek kiegészítéséhez nélkülözhetetlen gondolkodást. Továbbképzésről viszont akkor beszélünk, amikor az alacsonyabb beosztású és képzettségű munkavállalók, akár munkaadók munkájának a javítása a cél. Ebben az esetben ez a lehetőség szinte bármiféle új tudással, új ismeretanyagok elsajátításával érhető el teljes mértékben.

A képzéseinkkel a már meglévő ismertségek, szaktudások kialakítását, kiegészítését, fejlesztését valósítjuk meg. Az eredményes vállalati és egyéni képzés fontos feltétele, hogy egy munkakör, egy feladat sikeres megvalósításához szükséges szakértelem képezze annak célját.

Kurzusainkat, továbbfejlesztő képzéseinket igyekeztünk a lehető legválasztékosabban kialakítani. Így szinte bárki találhat az igényeinek megfelelő témát. Szolgáltatásaink közül az alábbi témákból lehet választani:

1. Önismereti kurzusok (Ismerjük meg munkáltatóinkat, vagy ügyfeleinket)

2. Marketing oktatások (Kis- és középvállalkozásoknak)

3. Etika és etikett oktatás

4. Alapvető jogi ismeretek

5. Munka- és fogyasztóvédelmi előírások

6. Álláskereséskor törekedj a profizmusra!

- Állásinterjúk típusai

- Kommunikációs technikák, illetve trükkök

- Testbeszéd- Nonverbális kommunikáció

- Önéletrajz megírása

7.  Gazdasági kurzusok az üstökösöknek

- Kultúra befolyása a döntéseinkre

- A bizonytalanság kiküszöbölésének trükkjei a döntéseinkben

- Csoportos együttműködések

- Döntéseink pszichológiája

- Döntéseink és ami mögötte van

- Etika vs. Profit

- Etika vs. profit II.

- Játszd végig!

8. Kisvállalati marketing oktatás egyénre szabva, gyakorlati résszel

9. Titok - Modern bolondok aranya (Wolf Gábor, marketing guru műve alapján)

10. Csapatépítő tréningek szervezése kommunikációs tréningekkel egybekötve